Skrb za zdravje

KDAJ SME OTROK PONOVNO V VRTEC?
Otrok sme ponovno v vrtec:

• ko je zdrav in vsaj 2 dni ni imel povišane telesne temperature,
  • vsaj 48 ur ne bruha,
  • vsaj 48 ur nima driske.

DAJANJE ZDRAVIL V VRTCU

Pri dajanju zdravil upoštevamo navodila pediatrov, Zavoda za zdravstveno varstvo in dogovore strokovnih aktivov.

• V vrtcu antibiotikov ne dajemo. Starši morajo ure za jemanje antibiotika prilagoditi dnevnemu ritmu in dati otroku zdravilo doma.
  • V vrtcu dajemo zdravila v izjemnih primerih kroničnih bolezni ter po usposabljanju strokovnih delavcev (če je to potrebno).

V primeru kroničnih bolezni moramo izvesti naslednje ukrepe:

• imenovati tim, ki ga sestavljajo vzgojiteljica, zdravnik, ravnatelj in starši
  • starši morajo vzgojiteljico pisno pooblastiti za dajanje zdravil in pooblastilo obnavljati vsakih šest mesecev
  • starši morajo predložiti originalno embalažo zdravila z imenom otroka, odmerkom, načinom dajanja, trajanja zdravila in opisom najpogostejših stranskih učinkov in reakcij
  • starši morajo biti ves čas dosegljivi na telefon
  • v primeru vročinskih krčev starši prinesejo ustrezno zdravilo in strokovne delavce seznanijo z načinom uporabe (svečke,..).

Povzeto po dr. Grmek Martijaš, T. (2006): Skrb za zdravje v slovenskih vrtcih

V spodnji povezavi: Ukrepanje vrtca v primeru nujnih stanj

priporocila_za_ukrepanje_v_vrtcu_ob_nujnih_stanjih

(Skupno 300 obiskov, današnjih obiskov 1)